DYI: zakładka do książki

Gdzie to ja skończyłam…? Niektórzy zaginają rogi, inni kładą rozłożoną książkę okładką do góry. Jednak najbardziej praktycznym rozwiązaniem podczas przerwy w lekturze jest stara, poczciwa zakładka. Pocztówka, ołówek lub cokolwiek, co znajduje się pod ręką. Można też pokusić się o własnoręczne wykonanie oryginalnej zakładki razem z dzieckiem. Poniżej znajdziesz instrukcję. Miłej zabawy i jeszcze milszego czytania!

Materiały

Co będzie potrzebne? W zasadzie tylko kartka papieru i dobre chęci. Reszta zależy od waszej inwencji. Nożyczki, klej, kredki, farby, naklejki, złotko z czekolady… – cokolwiek, co pomoże stworzyć ulubioną postać z bajki, zwierzątko czy superbohatera. To co? Zaczynamy?

Inspiracje

Każdy rodzaj pracy twórczej wymaga pomysłu. To dobra okazja, żeby zapytać malucha o ulubionego bohatera i wspólnie zastanowić się, jakie są jego cechy szczególne. Może jest bardzo kolorowy i potrzebna będzie cała gama kredek. A może ma skrzydła i trzeba wymyślić, z czego je zrobić. Ten pierwszy etap zabawy pomoże dziecku zaangażować się w projekt. Ze starszym dzieckiem możecie poszukać inspiracji w internecie. Nas urzekła ta: https://pl.pinterest.com/pin/262194009530228317/ i to właśnie ją możecie wspólnie wykonać, bazując na poniższej instrukcji.

Wykonanie

Kartka z bloku rysunkowego lub kolorowy brystol powinny mieć kształt kwadratu. Jeżeli postać ma mieć określony kolor, pamiętaj o pomalowaniu jej przed składaniem. Następnie złóż kartkę po przekątnej na pół i zaginaj poszczególne elementy dalej, zgodnie z obrazkiem:

Powstały kształt jest waszą bazą. Teraz czas na dodanie odpowiednich elementów. Doklejenie oczek, zębów, niesfornej czupryny… I znowu – ograniczeniem jest tylko wasza wyobraźnia!


Efekt

Jeżeli pomysł Wam się spodobał, stwórzcie kolejną postać – w zestawie wyglądają jeszcze lepiej. A może macie swoje sposoby na ręcznie wykonaną zakładkę? Podzielcie się tym na naszym Facebooku.

Źródło: Pinterest