Gdzie szukać darmowych e-booków i audiobooków (cz. I)

Mamy nadzieję, że wszyscy nadrabiacie teraz czytelnicze zaległości i że zrobiliście stosowne zapasy książkowe. Jeśli jednak kupka książek do przeczytania Wam się pomniejsza, a najbliższe biblioteki i księgarnie są zamknięte, przypominamy Wam, w jaki sposób skorzystać w darmowych zbiorów on-line, i przedstawiamy nieodpłatne oferty, jakie przygotowały dla Was księgarnie.

Wolne Lektury

Biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Audiobooki są również dostępne w formacie dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

POLONA

E-booki można pobrać także z biblioteki cyfrowej POLONA. Wyboru tytułów dokonali sami czytelnicy w głosowaniu w ubiegłym roku. Wśród autorów publikacji znaleźli się wielcy klasycy literatury światowej, filozofii, literatury fantastycznej i przygodowej, a także wiele innych. Oczywiście nie mogło zabraknąć również twórców literatury dla dzieci i młodzieży!

Szczegóły:

https://bn.org.pl/aktualnosci/3931-bezplatne-e-booki-w-polonie.html?fbclid=IwAR072vUNiYC4exPcgi0HJ6c1FE3sqcB0KukiBxX6GgBeibLc9Q98cCPSqAA

Darmowe e-booki od Empiku

Od teraz przez dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu. Daje on między innymi 60 dni na odkrywanie tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go.