,,Przychodzi Mały Czytelnik do biblioteki… i co dalej?” – konkurs dla bibliotek publicznych realizujących projekt ,,Mała książka – wielki człowiek”

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” nie mógłby rosnąć w siłę bez zaangażowania tysięcy bibliotekarzy – ambasadorów naszej akcji, którzy każdego dnia rozbudzają w dzieciach miłość do książek i zapraszają je do niezwykłego świata literatury. Chcemy nagrodzić ich kreatywność, świetne pomysły i podejście do najmłodszych czytelników, dlatego ogłaszamy konkurs ,,Przychodzi Mały Czytelnik do biblioteki… i co dalej?”. Wydarzenie skierowane jest do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych i realizujących nasz projekt dla przedszkolaków w edycji 2022/2023.

Zadanie konkursowe:

Pierwsze wrażenie ma znaczenie, dlatego w pracy konkursowej powinny znaleźć się najciekawsze pomysły na to, jak przywitać Małych Czytelników i sprawić, by wizyta w bibliotece (nie tylko ta pierwsza!) była niezapomnianym przeżyciem!

Zadanie konkursowe może zostać przedstawione w jednej z poniższych form:

  1. filmu – nie dłuższego niż dwie minuty w jednym z formatów: mov, mp4, avi, wmv oraz towarzyszącego mu opisu (max. 1000 znaków ze spacjami)
  2. relacji fotograficznej – nie więcej niż dziesięć fotografii w formacie: jpg, jpeg, png; oraz towarzyszącego jej opisu (max. 1000 znaków ze spacjami)
  3. innego przekazu – piosenka, reklama internetowa wraz z opisem (max. 1000 znaków ze spacjami).

Zasady wzięcia udziału w konkursie:

Każda biblioteka główna może przesłać tylko jedną pracę konkursową, a także po jednej pracy konkursowej z każdej filii.

Aby wziąć udział w konkursie koordynator projektu w danej bibliotece powinien przesłać na adres mailowy: a.blazewicz@instytutksiazki.pl zgłoszenie zawierające:

  • formularz zgłoszeniowy wskazany na stronie internetowej Organizatora;
  • pracę konkursową w załączniku lub wskazanie ścieżki dostępu do pracy konkursowej w systemie WeTransfer. Pracę należy opisać nazwą biblioteki.
  • link do strony www lub/i mediów społecznościowych, gdzie biblioteka zamieści konkursowy materiał z hashtagiem #wielkiczlowiekwbibliotece.

Na prace bibliotekarzy czekamy do 4 grudnia 2022 do godziny 23:59.

Wyłonienie zwycięzców i powiadomienie ich o wygranej nastąpi drogą mailową oraz na stronie internetowej organizatora www.instytutksiazki.pl do 8 grudnia 2022.

Szczegółowe zasady udziału w projekcie zostały zawarte w regulaminie konkursu.

Nagrody:

Nagrodą dla każdego z 10 laureatów konkursu jest atrakcyjny kuferek o wartości 1500 zł, w którym znajdą się książki i wyjątkowe materiały do animacji spotkań z najmłodszymi czytelnikami.

Ponadto na podstawie nadesłanych prac zostanie opracowany przewodnik dobrych praktyk, który będzie nieodpłatnie udostępniony w celu wsparcia pracy bibliotekarzy, edukatorów i animatorów czytelnictwa wśród dzieci.

Inspiracje:

Przypominamy, że w ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań on-line ,,Przychodzi przedszkolak do biblioteki…i co dalej?”, który prowadziła nasza niezawodna ekspertka Małgorzata Swędrowska. Wszystkie materiały znajdują się na Facebooku kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” w zakładce filmy! Zaproponowane tam pomysły mogą stać się doskonałą inspiracją dla prac konkursowych bibliotekarzy.