Bibliotekarze o projekcie: Barwna

„Mała książka – wielki człowiek” jest wspaniałą akcją promującą czytelnictwo. Jest to projekt, który pozwala dziecku na wyruszenie w podróż pełną magicznych miejsc i przygód oraz  zyskanie nowych przyjaciół. To podróż pełna zachwytów oraz odkrywania świata, to wyprawa w głąb swoich zainteresowań i dziecięcych marzeń. Dzięki książce nasi młodzi czytelnicy mogli przenieść się do krain, o których nawet nie śnili. Po raz drugi wzięliśmy udział w tej podróży.

Dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek” powiększyliśmy grono naszych czytelników, zapoznaliśmy ich z biblioteką i pokazaliśmy, że świat bez książki bywa czarno-biały. Wystarczy tylko kilka liter, ażeby stał się wielobarwny. I właśnie nasza „Barwna” biblioteka stała się domem i powiernikiem najskrytszych dziecięcych marzeń. Mieliśmy możliwość obserwować, jak bardzo zmieniały się nie tylko dzieci, ale także rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie. Ta fantastyczna przygoda z książką pozwoliła zacieśnić więzy rodzinne.

Jako bibliotekarze doświadczyliśmy wielu wzruszających momentów. Jednym z nim była historia czteroletniego chłopca, który otrzymując swoją pierwszą kartę biblioteczną, oraz kartę akcji „MKWCz” poczuł się dorosły. Poprosił swojego tatę o zakup portfela, bo „brakuje mu już tylko karty do bankomatu”, która dopełniłaby fakt o byciu dorosłym.

To przedsięwzięcie połączyło naszych czytelników, którzy wymieniali się informacjami na temat powagi czytania, stało się również łącznikiem wśród nas… pracowników. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym także pracowników filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, stworzyliśmy świat, w którym książka stała się skarbem. Wielu młodych poszukiwaczy odnalazło ten skarb właśnie z nami.

Dziękujemy za zaufanie i za możliwość wyruszenia naszych bibliotecznych szkrabów w tą niezwykłą podróż. To dzięki Wam doświadczyliśmy wzruszających momentów, kiedy to dzieci zakochiwały się w książce.

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

foto: Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży