„Czytanie – czysta frajda” – panel dyskusyjny na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

grafika promująca wydarzenie

W czwartek 23 maja o godzinie 13:00 w ramach Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie odbędzie się dyskusja panelowa pt. „Czytanie – czysta frajda”. Spotkanie będzie poświęcone czytelnictwu najmłodszych, a panelistki i paneliści wspólnie z publicznością będą zastanawiać się, co zrobić, aby dzieci kojarzyły czytanie z przyjemnością, a niekoniecznie obowiązkiem.

Spotkanie organizuje Sekcja Wydawnictw Dziecięcych i Młodzieżowych Polskiej Izby Książki, a odbędzie się ono pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Panel jest skierowany w szczególności do nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, a także innych osób pracujących z dziećmi. 

W dyskusji wezmą udział:

  • Edyta Pilch – Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oraz Alternatywna Lista Lektur
  • Przemek Staroń – Nauczyciel Roku 2018, psycholog, kulturoznawca, założyciel Szkoły Staronia
  • Marta Lipczyńska-Gil – redaktorka naczelna Kwartalnika RYMS, autorka książek dla dzieci
  • Gabriela Dul – pracowniczka Instytutu Książki, specjalistka w zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród młodych czytelników, biblioterapeutka

Spotkanie poprowadzi Anna Nowacka-Devillard – Przewodnicząca Sekcji Wydawnictw Dziecięcych i Młodzieżowych Polskiej Izby Książki, a także założycielka Polsko-Francuskiej Szkoły i Przedszkola LA FONTAINE.

Panel odbędzie się w czwartek 23 maja o godz. 13:00 w Sali Goethego, mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki (II piętro, za Salą Marmurową). 

Wzięcie udziału w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Więcej informacji na temat rozpoczynających się w czwartek Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie można znaleźć TUTAJ.

za: Instytut Książki / www.instytutksiazki.pl