Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W tym roku Tydzień Bibliotek pod hasłem  „Zasmakuj w bibliotece” będzie szczególny – ze względu na stan epidemii większość wydarzeń odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Najświeższe informacje o tym, co przygotowały dla Was biblioteki, znajdziecie na stronie:  tydzienbibliotek.sbp.pl

Drodzy Bibliotekarze! W dniu Waszego święta życzymy Wam więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy i tego, byście nigdy nie zapominali, jak ważne i cenne jest to, co robicie! Dziękujemy też za Wasze oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech i dobre rady dla czytelników, a także że dzielnie pomagacie nam realizować projekt „Mała książka wielki człowiek”.