Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci: „Książka to podróż w głąb siebie”

Galeria Arsenał oraz Stowarzyszenie „Fabryka Bestsellerów” zapraszają na Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w Białymstoku, który odbędzie się 12-13 maja w godz. 10-18 (Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wejście od ul. Świętojańskiej).


„Książka to podróż w głąb siebie” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci, w której nacisk zostanie położony na to, że czytanie książek z dzieckiem buduje więź i wzmacnia relację z rodzicem. Wynika to bezpośrednio z natury czytania – to czynność intymna, która nawet od najmłodszego czytelnika wymaga skupienia i skoncentrowania się na pojedynczym obiekcie. Kontakt z dobrą literaturą dziecięcą to wspaniała pożywka dla wyobraźni i kreatywności małego człowieka. Dorosły również wiele zyskuje na wspólnym czytaniu – wraca myślami do swojego dzieciństwa, może w świeży sposób spojrzeć na świat dziecka. Kontakt z książką artystyczną wprowadza dzieci w świat estetyki, formy, koloru.

To, co odróżnia nasz Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci od innych festiwali literackich, to skupienie na stronie wizualnej książki i promowanie, za jej pośrednictwem, edukacji wizualnej.

PROGRAM FESTIWALU