Jak zachęcić dziecko do sięgania po książkę?

Najczęściej mówimy o sięganiu po książkę w sensie metaforycznym. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu wyrażeniu z jak najbardziej dosłownej strony. Dlatego poniżej prezentujemy pięć pomysłów na aranżacje wnętrzarskie, które zachęcą dziecko do sięgnięcia po ukochaną książeczkę.

1. Oryginalna półka

Kto powiedział, że półka musi być prostokątna i symetryczna? Producenci prześcigają się w pomysłach na oryginalne formy meblarskie do pokoju dziecka. A gdyby tak baśnie i wiersze zamieszkały w domku? Jeden dla lalek, drugi dla bajek.

Źródło: https://lecibocian.pl/ksiazki-w-pokoju-dziecka-8-pomyslow-na-przechowywanie-ksiazek/

2. Zamiast półki

Blogi wnętrzarskie pękają w szwach od sposobów na kreatywne wykorzystanie przedmiotów w duchu ekologicznego recyklingu. Jeden z nich bardzo nam się spodobał. A wam? Z czego jeszcze można stworzyć półkę na książki? Macie jakieś pomysły? Podzielcie się koniecznie na naszym Facebooku!

Źródło: https://mama-kubusia.pl/2015/01/diy-regal-z-drewnianych-skrzynek-jak-zrobic-regal-ze-skrzynek/

3. Nie na ścianie

Jak to zrobić, żeby nie było za wysoko? Ano tak! Zamiast na półce, książki mogą się przecież zadomowić w gazetowniku lub w skrzyni. Wtedy nawet najmniejsi czytelnicy nie będą mieli problemu z sięgnięciem po nie.  Sprytne, prawda?

Źródło: https://lecibocian.pl/ksiazki-w-pokoju-dziecka-8-pomyslow-na-przechowywanie-ksiazek/

4. Jak w bibliotece

Twój maluch nie lubi siedzieć w miejscu? Jego książki też nie muszą. Wystarczy zaopatrzyć się w wózeczek, a twoja pociecha może poczuć się jak prawdziwy bibliotekarz.

Źródło: https://lecibocian.pl/ksiazki-w-pokoju-dziecka-8-pomyslow-na-przechowywanie-ksiazek/

5. Kącik czytelniczy

Warto zadbać nie tylko o miejsce na książki, ale również o przestrzeń wokół. Przytulny kącik z fotelem lub pufem, książkami i zabawkami nie tylko nam umili czytanie maleństwu, ale później może być także zachętą do samodzielnej lektury dla starszego dziecka.

Źródło: http://www.conchitahome.pl/2014/03/poka-na-dzieciece-ksiazki.html

A jak wy radzicie sobie z przechowywaniem książek waszych maluchów? Pokażcie swoje domowe biblioteczki na Instagramie.