Konkurs dla bibliotek publicznych realizujących projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Grafika promująca konkurs

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” nie mógłby rosnąć w siłę bez zaangażowania tysięcy bibliotekarzy – ambasadorów naszej akcji, którzy każdego dnia rozbudzają w dzieciach miłość do książek i zapraszają je do niezwykłego świata literatury. Chcemy nagrodzić ich kreatywność, świetne pomysły i podejście do najmłodszych czytelników, dlatego ogłaszamy konkurs „Strefa Małej Książki w Twojej bibliotece”. 

Wydarzenie skierowane jest do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych i realizujących nasz projekt dla przedszkolaków w edycji 2023/2024.

Zadanie konkursowe:

Zaprezentujcie w formie zdjęcia/zdjęć kreatywny pomysł na stworzenie w bibliotece strefy promującej kampanię „Mała książka – wielki człowiek” oraz Wyprawki Czytelnicze rozdawane dzieciom w ramach akcji.

Zasady wzięcia udziału w konkursie:

Każda biblioteka główna może przesłać tylko jedną pracę konkursową, a także po jednej pracy konkursowej z każdej filii.

Aby wziąć udział w konkursie koordynator projektu w danej bibliotece powinien przesłać na adres mailowy: g.dul@instytutksiazki.pl zgłoszenie zawierające:

  • formularz zgłoszeniowy wskazany na stronie internetowej Organizatora (zob. pliki do pobrania);
  • pracę konkursową w załączniku lub wskazanie ścieżki dostępu do pracy konkursowej w systemie WeTransfer. Pracę należy opisać nazwą biblioteki;
  • link do strony www lub/i mediów społecznościowych, gdzie biblioteka zamieści konkursowy materiał z hashtagiem #wielkiczlowiekwbibliotece.

Na prace bibliotekarzy czekamy do 20 listopada 2023 roku do godziny 23:59.

Wyłonienie zwycięzców i powiadomienie ich o wygranej nastąpi drogą mailową oraz na stronie internetowej Instytutu Książki do 22 listopada 2023 roku.

Szczegółowe zasady udziału w projekcie zostały zawarte w regulaminie konkursu (zob. pliki do pobrania).

Nagrody:

Nagrodą dla każdego z 10 laureatów konkursu są bony o wartości 1800,00 zł na zakup materiałów, z których biblioteka będzie mogła utworzyć lub ubogacić Kącik Małego Czytelnika.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.