„Mała książka – wielki człowiek” na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Zapraszamy już jutro o godz. 22 do wysłuchania audycji „Strefa Rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom, która poświęcona będzie kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” oraz projektom bookstartowym Instytutu Książki.

Opowiemy Wam, jakie idee towarzyszyły nam przy powstawaniu kampanii, jak działają projekty skierowane do rodziców nowo narodzonych dzieci oraz do przedszkolaków, dlaczego nieocenione jest dla nas zaangażowanie bibliotekarzy oraz jakie mamy plany na najbliższe miesiące.  Nie zabraknie też rozmów o książkach dla dzieci, roli czytania w ich rozwoju, a także sposobach na zarażanie najmłodszych miłością do literatury.

Audycję „Strefa Rodzica” poprowadzi dziennikarka Agata Puścikowska.

W rozmowie udział wezmą:

Gabriela Dul – w Instytucie Książki odpowiada za promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym za realizację działań w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” (projekty bookstartowe dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym, strona wielki-czlowiek.pl), biblioterapeutka.

dr Oliwia Brzeźniak-Pałgan – doktor nauk humanistycznych – specjalizuje się w książkach dla dzieci. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, redaguje dział Książki na portalu CzasDzieci.pl, prowadzi w Krakowie pracownię Kredka dla dzieci i rodziców.