Moje miasto Warszawa

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozpoczął niedawno wyjątkową akcję, w ramach której powstała publikacja „Moje miasto Warszawa”. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i otrzymują ją maluchy, które rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w warszawskich przedszkolach.

Po raz pierwszy do rąk ok. 27 tysięcy dzieci  książka trafiła na przełomie 2017 i 2018 r. Jest również dostępna w salach przedszkolnych, a wkrótce znajdziemy ją w miejskich bibliotekach. Magiczne ilustracje i wyjątkowe wiersze można również obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać na stronie: www.um.warszawa.pl/mojemiasto. Wspólna lektura rodziców i dzieci to okazja do dobrego spędzania czasu, a także świetna inspiracja do rodzinnego poznawania miasta. To także edukacja poprzez zabawę i odkrywanie różnych miejsc w stolicy oraz budowanie z nią więzi od najmłodszych lat.

Książka zawiera wiersze autorstwa Pawła Beręsewicza oraz ilustracje Moniki Pollak. Jest to zbiór 17 krótkich wierszy o różnych miejscach stolicy – m.in.: o Trakcie Królewskim, Wiśle, Centrum Nauki Kopernik, pomniku Małego Powstańca, jak i o Stacji Filtrów MPWiK, Schronisku na Paluchu, metrze i tramwajach. Każdy wiersz wzbogacony jest ilustracją, na której oprócz bohaterów książki jest warszawska syrenka w różnych odsłonach. Publikacja wzbogacona jest o dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepowrońskiej oraz Joanny Olech. Dołączony jest do niej także audiobook, który można odsłuchać na wyżej wspomnianej stronie. Wydawcą książki jest Miasto Stołeczne Warszawa.