Piłka nożna… w książkach dla młodych czytelników!

Przed nami dziś wielkie sportowe emocje, które z pewnością zgromadzą nie jedną rodzinę, aby kibicować grze polskich piłkarzy. Jeśli macie w domu prawdziwych miłośników piłki nożnej… i czytania, koniecznie sięgnijcie po jedną z książek poświęconą tej dyscyplinie i najpopularniejszym sportowcom. To kolejna świetna okazja, by pobyć razem i rozwijać z najmłodszymi pasję. Dziś polecamy Wam kilka rekomendacji 🙂

Seria: „Wydarzyło się naprawdę”
Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
SQN

„Wydarzyło się naprawdę” to wyjątkowa seria piłkarskich biografii stworzona specjalnie dla młodych czytelników. To opowieści o autentycznych idolach, napisane językiem młodzieży. Dzięki serii czytelnicy dowiedzą się – gdzie i w jakiej rodzinie się urodzili znani dziś piłkarze, do jakich szkół chodzili, oraz jak zaczynali przygodę z piłką. I przede wszystkim – jakie mieli marzenia oraz jak o nie zawalczyli. Bo w sporcie nic nie przychodzi samo, a talent to zaledwie początek.

Serię wyróżnia to, że pokazuje prawdziwe emocje i wydarzenia, ukazując bohaterów z krwi i kości. Pozwala uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Odbiorcami książki są młodzi czytelnicy, którzy poszukują idoli, z którymi mogliby się utożsamiać. Co ważne, autorka wielokrotnie podczas spotkań słyszała od Mam, że jest autorką, która rozczytała ich chłopców.

          

Seria: „Mali mistrzowie”
Jarosław Kaczmarek, Dariusz Tuzimek, Marcin Kalita, Joanna Jagiełło, Yvette Żółtowska-Darska
Egmont

Seria piłkarska to dobra literatura dla młodych czytelników, która rozwija pasje i zachęca do dalszego czytania.

Starannie wydane książki to niezbędnik każdego wielbiciela futbolu, zilustrowane kolorowymi zdjęciami z życia piłkarzy, ubarwione opowieściami z boiska i nie tylko. Książki o niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. To w nich przeczytamy o tym, jak piłka nożna uczy działania zespołowego, jak wiele determinacji, konsekwencji i wysiłku, trzeba włożyć w trening, by odnieść sukces.

Biografie znanych piłkarzy jak Lewandowskiego, Neymara, Suareza czy Messiego czyta się jednym tchem. To nazwiska, które rozpalają wyobraźnię, sprawiają, że każdy, nie tylko fan piłki nożnej, chce wiedzieć więcej! Więcej o samych zawodnikach, ale także o klubach piłkarskich, w których grają najlepsi. Historia klubu to wzloty i upadki drużyny, ale też ludzie, którzy tworzą jego legendę oraz kibice, o których mówi się, że są największą wartością zespołu.

   

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej
Michał Gąsiorowski

Nasza Księgarnia

Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł… Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot. Dlaczego Francuzi nie mogli zagrać w swoich strojach na mistrzostwach świata w 1978 roku? Który Polak został królem strzelców na mundialu? Co Brazylijczycy czują na dźwięk słowa „Maracanazo”? W tej książce przeczytacie o tym, o czym każdy duży i mały kibic po prostu musi wiedzieć. Futbol cały czas się zmienia.

Pierwszy finał mistrzostw świata rozegrano dwiema różnymi piłkami. Współcześnie sędziowie mają do dyspozycji technologię goal line i powtórki wideo, a piłkarze grają w butach lżejszych od grejpfruta. Ale jedno się nie zmieniło. Wciąż chodzi o to, by to, co się kopie, wpadło do bramki, co z kolei wprawia w ekstazę cały świat.

Lewy! Gola! (seria „Czytam sobie”, poziom 1)
Rafał Witek
il.  Agnieszka Surma
Egmont

Robert Lewandowski to gwiazda niemieckiej drużyny – Bayern Monachium. Nasz rodak jako napastnik nie ma sobie równych. Tak było i tym razem! Przeczytaj pasjonującą relację z meczu Bayernu z Wolfsburgiem i przeżyj wielkie emocje. Ile goli tym razem strzeli Lewy? Czy znów poprowadzi drużynę do zwycięstwa? Przeczytaj sobie o tym sam! „Lewy. Gola!” to pierwszy poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć głoskowanie, a krótkie zdania zawierające 23 podstawowe głoski ułatwią mu samodzielne przeczytanie opowiadania o Robercie Lewandowskim. W książce jest około 150 – 200 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać słowa. Bardzo duża czcionka użyta w książkach „Czytam sobie” z poziomu pierwszego również pomaga początkującym czytelnikom w lekturze.

Życzymy Wam wspaniałych wrażeń zarówno podczas kibicowania, jak i czytania książek o piłce nożnej! 

*opisy publikacji pochodzą ze stron wydawców