Wystawa „Raz, dwa, trzy – czy ta my” w Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie

W piątek 26 lipca Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie zaprasza do Parku Oskara Tietza na inaugurację wystawy mobilnej „Raz Dwa Trzy – czy ta my”. A to dopiero będzie początek…

„Raz, dwa, trzy – czy ta my” – to akcja poświęcona literaturze dziecięcej i czytelnictwu dzieci.

– To wystawa, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na znaczenie czytania w rozwoju dziecka, prezentacja ciekawych lektur dla najmłodszych, a także przybliżenie kampanii społecznej Instytutu Książki, „Mała książka – wielki człowiek” oraz towarzyszącej jej książki „Pierwsze wiersze dla…”, którą otrzymują rodzice niemowląt w szpitalach na terenie całej Polski – tłumaczy Natalia Czarnecka, dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie.

Wystawa skierowana jest w pierwszej kolejności do dzieci w wieku do dziesięciu lat i do rodziców. W jej ramach będzie można zapoznać się z dziełami autorstwa najbardziej utalentowanych polskich autorów książek dla dzieci i ilustratorów, m.in. nagrodzonej niedawno prestiżową BolognaRagazzi Award Dominiki Czerniak-Chojnackiej (za książkę „Kominiarz/piekarz”), wyróżnionej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY i Instytutu Książki Joanny Bartosik (seria „RAZ – DWA – TRZY”), Rafała Witka i Emilii Dziubak („Koala nie pozwala”), Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej (seria „Pan Kuleczka”), Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak (seria „Basia”) czy takich klasyków jak duety Maria Terlikowska i Stefan Zamecznik oraz Czesław Janczarski i Zbigniew Rychlicki („Miś Uszatek”).

Wystawa zostanie zaprezentowana w Parku Oskara Tietza w Międzychodzie 26 lipca o godz. 17. I ma być początkiem wspólnego czytania książek w parku, które planowane jest: 29.07, 30.07, 31.07, 1.08 i 2.08 – początek godz. 11 oraz 5.08, 6.08, 7.08, 8.08, 9.08 – początek godz. 10.

za: naszemiasto.pl / Wiadomości Międzychód (https://miedzychod.naszemiasto.pl/biblioteka-publiczna-i-centrum-animacji-kultury-w/ar/c13-7270519?fbclid=IwAR1qm-jHfD0kaDkrw_LB1fUge1Cjo4NQsvn-eZKMuUnm5DQ9Bpwqbi9cdm8)