Bibliotekarze o projekcie: MBP w Złotoryi

Zapraszamy do przeczytania relacji z realizacji projektu „Mała książka – wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w MBP w Złotoryi rozpoczęliśmy we wrześniu 2019 r. od akcji promocyjnej. Wszystkie przedszkola, zarówno państwowe jak i prywatne, oraz grupy „0”
w naszym mieście otrzymały plakaty i informacje dla rodziców, które pojawiły się także  w bibliotece oraz na naszych stronach internetowych i w lokalnych mediach. Dużą rolę w akcji promocyjnej odegrał marketing szeptany, czyli bezpośrednie informowanie o projekcie rodziców  i dziadków korzystających z biblioteki. Dzieci, które uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych  z cyklu „Między książką a zabawą”, także były zachęcane do przyjścia z rodzicem i odebrania Wyprawki Czytelniczej.

Dzięki projektowi zyskaliśmy nowych czytelników, a i rodzicom bardzo spodobała się akcja. Otrzymane książeczki wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Nasi stali czytelnicy, przyzwyczajeni do wypożyczania i zwrotu książek, byli mile zaskoczeni, gdy słyszeli, że tę książeczkę mogą wziąć na zawsze. Karty Małego Czytelnika również przypadły im do gustu, głównie ze względu na możliwość przyklejania naklejek, które wszystkie dzieci bardzo lubią.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować projekt w naszej bibliotece, czekając na nowych czytelników, którzy odkryją wspaniały świat książek.

MBP w Złotoryi

zdjęcie: MBP w Złotoryi