Bibliotekarze o projekcie: Mniów

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za to, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Akcję rozpoczęliśmy we wrześniu 2019 r. Była ona skierowana do najmłodszej grupy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Plakaty informacyjne dla rodziców pojawiły się w bibliotece oraz na naszym portalu społecznościowym, a także we wszystkich przedszkolach na terenie całej gminy. Duży rozgłos akcji przyniosła „poczta pantoflowa”.

Książeczki otrzymywane w bibliotece wywoływały uśmiech i zaskoczenie na twarzach dzieci. Największą frajdę sprawiły maluchom Karty Małego Czytelnika z możliwością przyklejania naklejek, a jakaż była satysfakcja z otrzymanego dyplomu i zasłużonej odznaki!

Do projektu dołączyła również grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogowicach. Każde z nich po raz pierwszy wypożyczyło książkę z naszej biblioteki i otrzymało Kartę Małego Czytelnika. Dzieci zwiedziły Bibliotekę i poznały zasady korzystania ze zbiorów. Chętnie oglądały kolorowe książeczki, z ogromną uwagą wysłuchały opowiadania „Franklin i książka z biblioteki”. 

Projekt ten przyniósł doraźne korzyści dla naszej biblioteki – zwiększyła się liczba czytelników w najmłodszej grupie wiekowej.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować projekt w naszej bibliotece, czekając na małych czytelników, którzy odkryją cudowny świat książek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mniowie
zdjęcie: Gminna Biblioteka Publiczna w Mniowie