#czytajnazdrowie 2: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Dziś w naszym nowym cyklu #czytajnazdrowie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która przygotowała dla czytelników bezpłatny dostęp do bazy Legimi, a także cykl „Bajeczki z główeczki”.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oferuje bezpłatny dostęp do Legimi czytelnikom posiadającym kartę Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i nie posiadającym zadłużeń. Baza Legimi to 60 000 ebooków i audiobooków – klasyka, bestsellery i nowości – do czytania i słuchania.

Aby uzsyskać dostęp, wystarczy wysłać e-mail podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej MBP we Wrocławiu pod specjalny adres: legimi@biblioteka.wroc.pl

Cykl „Bajeczki z główeczki”

„Bajeczki z główeczki” to rodzinna zabawa w wymyślanie historii. Na czym ona polega?

1. W PONIEDZIAŁKI na Facebooku biblioteki odbywa się premiera teatralna o 11.00, na którą zapraszają Pani Teatrzyk i Smok Kleofas!

2. DO ŚRODY, do godziny 12.00, organizatorzy czekają na pomysły czytelników na kontynuację zaprezentowanej historii. Co należy zrobić?

  • Narysować lub napisać zakończenie historii, korzystając z Karty Teatralnej do przedstawienia pomysłu (rysunek + zapis), którą znaleźć można tutaj. Kartę można również wykonać samodzielnie, korzystając z wzoru biblioteki.
  • Zeskanować lub sfotografować Kartę Teatralną i wysłać ją do galerii pomysłów #bajeczkizgloweczki. Wystarczy użyć hasztaga #bajeczkizgloweczki lub zamieścić ją w komentarzu pod nagraniem spektaklu.
  • Bibliotekarze i Pani Teatrzyk zapoznają się z propozycjami czytelników i wybiorą tę, na podstawie której powstanie dalszy scenariusz

3W PIĄTKI – teatralne zakończenie bajeczki o 11.00.

4. Wspólna zabawa od kolejnego poniedziałku rozpoczyna się na nowo.

My zaś gorąco zachęcamy także do odwiedzania strony biblioteki oraz jej – bardzo aktywnego – fanpage’a.

Czytaj na zdrowie!