Grupa „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku ma już ponad 5 tysięcy czytelników

Nasza grupa „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku ma już ponad 5 tysięcy członków, którzy aktywnie dzielą się swoimi opiniami i przemyśleniami o literaturze dla dzieci. Społeczność skupia miłośników książek dla najmłodszych – rodziców, dziadków, bibliotekarzy, nauczycieli i wszystkich pasjonatów, którzy chcą wiedzieć, co dzieje się na rynku książki dziecięcej i po takie tytuły warto sięgać.

Jeśli szukasz książek dla dzieci na konkretny temat, nie wiesz, jaki tytuł wybrać na prezent, chcesz podzielić się swoimi odczuciami po lekturze lub po prostu porozmawiać o książkach i praktykach czytelniczych – ta grupa jest właśnie dla Ciebie.  Ta wspaniała społeczność książkoholików zawsze (i niezwykle szybko!) służy dobrą radą i inspiruje do nowych literackich odkryć.

Zachęcamy do odwiedzenia grupy   oraz naszych kanałów w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram.

Grupa powstała w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach wynikających z codziennego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.  Dzięki kampanii co roku 360 tysięcy młodych rodziców na oddziałach położniczych otrzymuje wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Drugi etap kampanii skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, na które w bibliotekach w całej Polsce również czeka książkowa niespodzianka.