Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w „Wiadomościach”

W materiale Małgorzaty Wiśniewskiej i Pauliny Kościółek w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP 1 zagościła kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” i wydana przez Instytut książka dla dzieci „Pierwsze wiersze dla…”, której 360 tysięcy egzemplarzy trafi na oddziały położnicze i do rodziców wszystkich noworodków w Polsce.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka, o czym w materiale opowiedziała Aleksandra Wachnicka, mama maleńkiej Anny Marii.

O kampanii mówił również dyrektor Instytutu Książki, Dariusz Jaworski, kładąc nacisk na najważniejszy z jej wymiarów:

Przygotowaliśmy te teksty łącznie z instrukcją dla rodziców, która mówi, jak zachęcać dzieci do czytania. Jak samemu wrócić do czytania, bo to akcja również dla rodziców.

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, dodał:

Jeśli chcemy, żeby nasze dzieci zrobiły kariery, żeby były szczęśliwe, żeby podnosiły swoje aspiracje kulturalne i edukacyjne, to zacznijmy od czytania im książeczek. Nawet jak nie mamy czasu.

Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której na oddziałach położniczych rozdawane są wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”.

Naszym zaproszeniem w świat literacki są „Pierwsze wiersze dla…”, wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej), pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów – Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, a przewodnikiem po tym świecie – broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka.

W przygotowaniu są kolejne odsłony kampanii: książki, które trafią do przedszkolaków i uczniów.

Cały materiał można obejrzeć pod adresem:

https://wiadomosci.tvp.pl/38104844/mala-ksiazka-wielki-czlowiek