Kolejna odsłona cyklu „Zrób to sam” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Ukazał się szósty film z cyklu „Zrób to sam”, stworzonego przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Filmy mają zapraszać dzieci do zabawy i zachęcać do częstszego sięgania po książki.

Każdy z odcinków prowadzonego przez Animatorkę Nastazję cyklu prezentuje inny pomysł na kreatywną zabawę w towarzystwie książek. Prowadząca pokazuje w nich dzieciom, jak w prosty sposób i przy użyciu łatwo dostępnych materiałów wyczarować niezwykłe przedmioty, które umilą im czas z książką: samodzielnie wykonaną okładkę, pobudzający wyobraźnię teatr cieni czy literacką skrzynię skarbów. 

W najnowszym odcinku cyklu Animatorka Nastazja dzieli się pomysłem na stworzenie własnej gry planszowej, w którą można zagrać ze znajomymi i rodziną, w czym wspiera ją mała pomocniczka Anita. Jako że prowadząca zachęca, by gry były oparte o ulubione książki, sama także wybiera jedną z nich. To „Krasnal w krzywej czapce”, Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej – książka, którą otrzymują dzieci w wieku przedszkolnym w ramach programu bookstartowego Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.


Poprzednie odcinki cyklu można oglądać na kanale Instytutu Książki na YouTube oraz na naszym Facebooku. Kolejny film pojawi się w tych samych miejscach za tydzień. 
***
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.