Komunikat dla szkół podstawowych

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przez cały październik oraz początek listopada do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, były przekazywane Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów. Instytut Książki pokrywał również koszty wysyłki wszystkich materiałów.

W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:

  • – książka „Pierwsze abecadło,
  • – broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),
  • – materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

Wyprawki Czytelnicze były wysyłane na podstawie listy z liczbą uczniów klas pierwszych, którą Państwo podali kuratorium i Ministerstwu Edukacji Narodowej.

Do dziś, tj. 6 listopada 2020 r., zdecydowana większość szkół powinna otrzymać przesyłki.

Jeśli do tej pory Państwo:

  1. nie otrzymają od nas Wyprawek Czytelniczych,
  2. dostali Państwo przesyłkę, ale z błędną liczbą materiałów (książek, kreatywnych abecadeł),

uprzejmie prosimy o kontakt i przesłanie szczegółowych informacji (nazwa i adres szkoły, osoba do kontaktu, informacja, czy brak przesyłki, czy tylko poszczególnych materiałów) na: a.blazewicz@instytutksiazki.pl; e.ewertowska@instytutksiazki.pl.

Jednocześnie informujemy, że dosyłka brakujących materiałów nie rozpocznie się przed 29 listopada ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną i wprowadzone zdalne nauczanie. Termin wysyłki będzie uzależniony od dalszych decyzji rządu w tej sprawie.

Chcielibyśmy także przypomnieć, że to szkoła decyduje o momencie wręczenia uczniom Wyprawek – jeśli do tej pory nie mieli Państwo takiej możliwości, wierzymy, że niebawem będzie ku temu stosowna okazja, np. mikołajki czy spotkania świąteczne.

Na stronie projektu www.wielki-czlwoiek.pl znajdą Państwo materiały promocyjne, m.in. plakat, propozycje aktywności z książką dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Serdecznie zachęcamy do ich wykorzystania!

Więcej informacji o tegorocznej kampanii znajdą Państwo tutaj:

www.wielki-czlowiek.pl/darmowe-ksiazki-dla-pierwszoklasistow-rusza-kolejny-etap-ogolnopolskiej-kampanii-mala-ksiazka-wielki-czlowiek/.

Zachęcamy także do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych na Facebooku  i Instagramie. Będziemy tam zamieszczać na bieżąco informacje dotyczące wysyłek i realizacji projektu.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli podzielą się Państwo z nami relacjami i zdjęciami z realizacji projektu.  Zachęcamy do przesyłania ich na adres: a.blazewicz@instytutksiazki.pl; e.ewertowska@instytutksiazki.pl.

Życzymy Państwu zdrowia i mamy wielką nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wspólnie z Państwem razem działać na rzecz promocji czytelnictwa.