Najbardziej w czytaniu lubię…

Odpowiedzi na najprostsze pytania często bywają najtrudniejsze. Kiedy ktoś zapytałby nas, co najbardziej lubimy w czytaniu, zapewne bardzo trudno byłoby nam w kilku słowach podać powody umiłowania literatury. Czy dzieciom przychodzi to łatwiej? Postanowiliśmy sprawdzić i zadaliśmy młodym czytelnikom to krótkie pytanie. Przedstawiamy odpowiedzi, które pomogą nam zrozumieć, za co dzieci kochają książki.

Łucja 

Pięcioletnia Łucja jest wielką miłośniczką książek Astrid Lindgren. Zapytana o to, co najbardziej lubi w czytaniu, pewnie odpowiada, że najbardziej lubi poznawać nowe przygody książkowych bohaterów. Łucja uważa też, że dzięki książkom można się wiele nauczyć i zachęca inne dzieci do poznawania świata literatury.

Florentyna

Florentyna bardzo lubi książki z kolorowymi i atrakcyjnymi ilustracjami. Pięciolatka najbardziej lubi czytać książki wspólnie ze swoją mamą. Młoda miłośniczka literatury uważa, że najfajniejszy w czytaniu jest właśnie radosny czas spędzony z kochającym rodzicem przy książce. Czytana w rodzinnej atmosferze lektura staje się jeszcze ciekawsza!

Filip

Siedmioletni Filip najbardziej lubi książki o przeżywających ciekawe przygody zwierzętach. Kiedy mama czyta mu książki, często zastanawia się, jak sam zachowałby się na miejscu literackich bohaterów. Najbardziej w czytaniu lubi to, że dzięki książkom może nauczyć się wielu interesujących rzeczy na temat zwierząt i przyrody. Uważa, że warto czytać książki, które mogą nauczyć dzieci, jak ważna w życiu jest przyjaźń i miłość.

Szymon

Zdaniem dziewięcioletniego Szymona najciekawsze są książki opowiadające o podróżach i dalekich krainach. Najbardziej w czytaniu lubi to, że dzięki książkom może poznać przyrodę i zwierzęta. Uważa, że za pomocą literatury może podróżować po całym świecie, bez wychodzenia z domu. Szczególnie poleca wszystkim książki z serii Nela Mała Reporterka.

Michalina

Dziesięcioletnia Michalina najbardziej lubi to, że dzięki książkom może wejść do innego świata, tego z książki. Uważa też, że czytając, staje się mądrzejsza i coraz więcej wie, a to bardzo fajne uczucie! Zachęca swoich rówieśników do czytania, ponieważ jak twierdzi dzięki książkom można uciec od tego, co nas martwi, a także poznać nowe słowa i zdobyć wiedzę.

Przedstawione w artykule odpowiedzi są bardzo różne. Każde dziecko zauważyło inny, ale równie ważny pozytyw płynący z czytania książek. A ty, co najbardziej lubisz w czytaniu?