Czytanie i baraszkowanie z maluchami

Chociaż w tym roku ferie zimowe będą zupełnie inne niż zwykle i wszystkim nam trochę smutno z tego powodu, zachęcamy jednak, by niezmiennie dzieci spędziły ten czas twórczo… i książkowo! 🙂

Mała książka – wielki człowiek zaprasza na cykl spotkań z literaturą dla najmłodszych, które poprowadzi Małgorzata Swędrowska – pedagożka, mama czwórki dzieci, autorka czytania wrażeniowego oraz książek dla małych i dużych czytelników.

Przed „ekrany” zapraszamy całe rodziny, bo teksty literackie znanych i cenionych pisarek dla najmłodszych będą czytane tak, by zainspirować do wspólnej zabawy językiem, rymem, rytmem, melodią, wyrazami dźwiękonaśladowczymi… ale też do zabaw ruchowych, plastycznych i muzycznych. A to wszystko po to, by od najmłodszych lat ukazywać dzieciom wartość czytania jako przygody, zabawy i sposobu na wspólne, rodzinne spędzanie czasu.

Spotykamy się codziennie od 4 stycznia do 8 stycznia o godz. 11:00 na naszym Facebooku.

Plan spotkań:

4 stycznia 2021
Czytamy: „Totek i Mimi” Zofi Staneckiej. Ćwiczenia buzi i języka – czyli o tym, jak tekst pomaga w poprawnym, wyraźnym mówieniu.

5 stycznia 2021
Czytamy: „Mru” Agnieszki Fraczek. Czy wiersz potrafi śpiewać? Odkrywamy, czym jest melodia języka.

6 stycznia 2021
Czytamy: „Dzień zabawy” Liliany Bardijewskiej. Czytamy, a potem działamy plastycznie.

7 stycznia 2021
Czytamy: „Mamo! Tato! Jestem!” Małgorzaty Strzałkowskiej. Zabawy z rymami przez cztery pory roku – czyli szukamy sposobów na skoncentrowanie dziecka na tekście.

8 stycznia 2021
Czytamy: „Przytul misie” Justyny Bednarek. Zastanawiamy się, nad rolą rytuałów w życiu dziecka.