Z dziećmi w domu? Żyj książkowo (cz. 1)

Ostatnio polecaliśmy Wam miejsca w sieci, gdzie możecie nieodpłatnie korzystać z dostępu do e-booków i audiobooków. Mamy nadzieję, że skorzystaliście z oferty on-line i czas w domu spędzacie na lekturze! Dziś chcemy Wam zaproponować kilka niezwykle ciekawych inicjatyw okołoksiążkowych dla najmłodszych, które będą doskonałym dopełnieniem codziennego rytuału wspólnego czytania.

W czasie, kiedy brakuje nam spotkań na żywo Zaczytani proponują, by spotkać się „live” – mimo że w sieci – i oczywiście z książką w ręku. Cykl Zaczytana Wieczorynka codziennie o godz. 19:00 na Instagramie, a w nim czytanie bajek na żywo przez jednego z  ambasadorów fundacji. Do tej pory książki dzieciom czytali m.in. Joanna Jabłczyńska i Michał Meyer, a już dziś wieczorem w niezwykły świat literatury najmłodszych zabierze Joanna Osyda.

Fundacja proponuje też, aby podczas codziennej lektury, zagrać w Zaczytane Bingo – szczegóły znajdziecie tutaj.

Czytanie dzieciom przez osoby znane ze świata kultury i mediów zainicjowała też ambasadorka naszej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – Joanna Koroniewska-Dowbor (mogliście o tym przeczytać tutaj). W ramach akcji #instanocki czytelnicze wyzwanie przyjęli już Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Wolszczak, Ada Fijał, Maciek Radel, Anna Korcz czy Marcin Roznerski. Chcecie by Waszym dzieciom do snu poczytały gwiazdy? Godz. 19:00 , kierunek Instagram (info znajdziecie na joannakoroniewska lub przez hasztag #instanocki).

Prawdziwą gratkę dla miłośników pięknych książek przygotowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Codziennie o godz. 11 na Instagramie Czytanki live – najlepsze tytuły wydane przez wydawnictwo czytane na żywo. Ale to nie wszystko – na stronie wydawcy do pobrania: karty pracy do wydruku i kolorowanki stworzone na podstawie książek, fragmenty tekstów do czytania i audiobooków wydanych przez Dwie Siostry. Co więcej, znani polscy ilustratorzy książek dla dzieci uchylają rąbka tajemnicy swojego warsztatu twórczego – możecie wspólnie z nimi rysować albo pokolorować rysunki, jakie dla Was przygotowali.

Pamiętajcie, by w tym trudnym czasie dbać o siebie, korzystajcie z czytelniczych inicjatyw i żyjcie książkowo! Więcej inspiracji, jak spędzić czas z dzieckiem i książką, na naszej stronie już wkrótce!