Gadżety książkoholika

Gadżety stają się coraz bardziej popularne w naszym życiu. Ich producenci przeważnie starają się dotrzeć do jak największego grona osób pasjonujących się konkretną aktywnością. Technologiczne nowiki nie omijają również miłośników literatury. Rzućcie okiem na nasz przegląd książkowych gadżetów. Czy jest w nim coś, co was zaskoczyło? 

Gdzie to było…, czyli zakładki do książek 

Magnetyczne, metalowe, drewniane, pluszowe, rozkładane, indeksujące… jest w czym wybierać! A jeżeli macie problem z odnalezieniem dokładnego miejsce na stronie, na którym zakończyliście lekturę – są i zakładki do zaznaczania dokładnych fragmentów tekstu. Kolorowe i zabawne zakładki mogą również zachęcić twoje dziecko do czytania.

Dla aktywnych i dla odpoczywających: uchwyty, podstawki i stojaki 

W podróży świetnie się sprawdzi uchwyt na palec – zakładamy go na kciuk i przytrzymujemy nim książkę, chroniąc ją przed zamknięciem. Jeśli czytacie przy biurku, możecie postawić na nim stojak. Może będzie czymś wielofunkcyjnym dla kreatywnych głów? Książkę można ustawić na nim pod najwygodniejszym kątem, a listewki przytrzymają ją otwartą. Z kolei dla lubiących relaks z książką w kąpieli idealnie sprawdzi się podstawka do wanny.

Organizacja domowego zacisza z podpórkami

Z pomocą w organizacji miejsca przychodzą podpórki. Praktyczne rozwiązanie do podpierania i organizowania książek na półkach. Ustawienie ich na baczność pomoże nam łatwiej znaleźć ulubioną książkę wśród wielu tytułów. Dzięki różnym wariantom można spokojnie dopasować podpórki do wystroju domowego wnętrza. Podobną rolę spełnią też tzw. niewidzialne półki. Na ścianie montujemy uchwyt i kładziemy na nim książki – wyglądają, jakby były zawieszone w powietrzu! Gadżet ten sprawdzi się idealnie w pokoju dziecka. Dzięki niemu łatwiej przekonasz swoją pociechę, jak wielką magię mają „lewitujące” książki.

Niech stanie się światłość!, czyli lampki 

Dzięki lampkom czytanie w ciemnym miejscu nie będzie już problemem. Możecie kupić przyczepiane do biurka, ale są i takie, które można założyć na głowę. Jeżeli nosicie okulary, kupcie lampkę LED-ową do przyczepienia do oprawek. Dostępne są też przenośne małe lampki do postawienia w dowolnym miejscu w różnych warunkach. 

Dla wygodnych, czyli okulary do czytania na leżąco

Odwieczny dylemat – chcemy się położyć po długim, pracowitym dniu, ale chcemy też poczytać książkę. Co robimy – wybieramy jedno z nich? Niekoniecznie. Powstały specjalne okulary do czytania na leżąco (na plecach, bez odrywania głowy!), dzięki którym nie musimy z niczego rezygnować. A żeby każdy z domowników wiedział, że nie można przerywać naszego książkowego relaksu, przyda się też zawieszka na drzwi o stosownej treści.

Przystemplowane! 

Czego nie możesz użyć na książkach innych niż drukowane, a co daje niezwykłą frajdę? Stempel do oznaczania książek – spersonalizowany, z naszym imieniem i nazwiskiem, żeby nie było wątpliwości, do kogo należy książka. Młodym czytelnikom używanie ekslibrisu sprawi ogromną frajdę.

Jeżeli znaleźliście w tym przeglądzie coś, co przyda się wam lub waszym pociechom – śmiało powiększajcie swoją kolekcję książkowych gadżetów!