Instytut Książki na Rabka Festival 2024

logo Rabka Festival

Jak co roku w sezonie wakacyjnym Instytut Książki zaplanował dla najmłodszych czytelniczek i czytelników oraz ich najbliższych literackie wydarzenia podczas letnich festiwali.

Pierwszy przystanek na naszej festiwalowej mapie stanowi Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival w Rabce-Zdroju, który w tym roku obędzie się w dniach 17-20 lipca.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” chcemy zaprosić uczestników i uczestniczki festiwalu na trzy wydarzenia:

17 lipca, godz. 9:30
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

POCZUJ wiersze. Spotkanie NAJNAJważniejsze. Sensoryczne i bliskościowe spotkanie z poezją dla najmłodszych („najnanów”) – warsztaty dla dzieci w wieku 1-4 poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz. Na warsztat obowiązują zapisy.

17 lipca, godz. 11:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

TYCI TYCI, a CZYTA. Poetyckie i krzepiące spotkanie z NAJmłodszymi i ich Opiekunami wokół najnowszych wierszy Doroty Gellner, które ukażą się w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – warsztaty dla dzieci w wieku 0-3 poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz. Na warsztat obowiązują zapisy.

18 lipca, godz. 11:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

Wycieczka do bajkowego miasteczka. Warsztaty poetycko-muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 poprowadzi Dorota Gellner. Na warsztat obowiązują zapisy.

Przez cały festiwal w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce możecie też zobaczyć wystawę ilustracji Joanny Kłos z naszej najnowszej książki dla niemowląt, która premierę będzie mieć jesienią tego roku.

W tym roku na festiwalu w Rabce będziemy też z naszym nowym projektem BookStadion, w ramach którego pokazujemy młodym adeptom i adeptkom szkółek piłkarskich oraz fanom futbolu, że książki i piłka nożna to naprawdę zgrany duet.  Więcej o tym projekcie już wkrótce.

20 lipca, godz. 11:00
Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Bilet na stadion marzeń. Warsztaty sportowo-czytelnicze, w ramach nowego projektu Instytutu Książki BookStadion poprowadzi Paweł Piwowarczyk. Warsztaty połączone będą z pokazem freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na warsztat obowiązują zapisy.

20 lipca, godz. 12:00
Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Otwarty pokaz freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Oczywiście Rabka Festival to znacznie więcej. Wszystkie wydarzenia dla młodych oraz dorosłych uczestników i uczestniczek znajdziecie na stronie: https://www.rabkafestival.pl/program/

Promotorom i promotorkom czytelnictwa szczególnie polecamy piątkową konferencję dla dorosłych, która odbędzie się 19 lipca. Wśród zaproszonych ekspertów zobaczymy Marka Kamińskiego, dr Wandę Matras-Mastalerz, dr. Marka Kaczmarzyka i wielu innych znakomitych gości.

Uwaga! Na większość wydarzeń w ramach festiwalu obowiązują zapisy, które rozpoczną się w nocy z 7 na 8 lipca 2024 o godzinie 00:00.