O znaczeniu czytania dzieciom od narodzin opowiemy na konferencji „Ciążowe ABC”

O tym, że czytać dzieciom warto i to już od samego początku – od pierwszych miesięcy życia niemowlęcia – przekonujemy w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.  O wpływie książek i wspólnego czytania na prawidłowy i zrównoważony  rozwój dziecka opowiemy też w najbliższą sobotę w Bydgoszczy (18.05) podczas konferencji „Ciążowe ABC” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Wydarzenie skierowane jest do kobiet ciężarnych i planujących potomstwo, którym ma ono przybliżyć najistotniejsze tematy związane z ciążą, porodem i połogiem.

Na codzienne wspólne czytanie i budowanie dzięki temu bliskości z dzieckiem nigdy nie jest za wcześnie. Każdy rodzic, który stara się zadbać o prawidłowy rozwój i  zdrowie swojego dziecka, powinien także zatroszczyć się o kształtowanie jego kompetencji komunikacyjnych, społecznych i emocjonalnych, czemu czytanie doskonale sprzyja.

Uczestnikom konferencji opowiemy o wyjątkowej roli czytania w rozwoju najmłodszych, budowaniu trwałych więzi rodzinnych, poczucia bezpieczeństwa i bliskości podczas wspólnej lektury, a także o tym, jak książki mogą wspierać nabywanie przez dziecko nowych kompetencji. Przybliżymy też ideę naszej kampanii społecznej „Małą książka – wielki człowiek” oraz towarzyszących jej projektów bookstartowych dla nowo narodzonych dzieci i przedszkolaków.

Więcej informacji o konferencji „Ciążowe ABC”: https://ciazoweabc.wixsite.com