Wydawnictwo Dwie Siostry – Best European Children’s Publisher of the Year

Wspaniałym wydarzeniem dla polskiego środowiska skupionego wokół książki dla dzieci rozpoczęły się Bologna Children’s Book Fair, największe międzynarodowe targi książek dla dzieci. Polskie Wydawnictwo Dwie Siostry otrzymało tytuł najlepszego europejskiego wydawcy dziecięcego – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year.

Premio BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publisher of the Year to najbardziej prestiżowa nagroda dla wydawców dziecięcych na świecie, przyznawana co roku najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata.

Z pełną lista zwycięzców można zapoznać się pod linkiem: http://www.bookfair.bolognafiere.it/en/bologna-childrens-book-fair-awards/bop-bologna-prize-best-childrens-publishers-of-the-year/2018-winners/8580.html

O Wydawnictwie

Wydawnictwo Dwie Siostry to niewielka warszawska oficyna dziecięca, znana czytelnikom jako wydawca „D.O.M.K.U.”, „Map”, „Pszczół” i wielu innych bestsellerów literatury dla młodych czytelników. Książki Dwóch Sióstr święcą tryumfy nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40 krajach świata, gdzie ukazały się ich zagraniczne wydania. „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, przetłumaczone na blisko 30 języków i wydane w 40 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, stały się największym polskim międzynarodowym sukcesem wydawniczym ostatnich dziesięcioleci.

W naszym katalogu najlepsze tradycje łączą się z nowatorstwem: przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły i prace mistrzów polskiej ilustracji, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych artystów, wprowadzając na polski rynek pionierskie projekty książkowe.

W ciągu 12 lat istnienia udało się nam wypracować wyrazistą markę cenioną zarówno przez czytelników, jak i przez krytyków oraz fachowców z branży księgarskiej i wydawniczej. Od początku działalności przykładamy szczególną wagę do jakości estetycznej, merytorycznej i edytorskiej wydawanych książek. Dokładamy starań, by spełniały one najwyższe standardy, a o tym, że są to starania skuteczne, świadczą liczne wyróżnienia i nagrody regularnie przyznawane naszym tytułom.